یاد گرفتن رونمایی موس جدید موس بی سیم Razer Lancehead

یاد گرفتن: رونمایی موس جدید موس بی سیم Razer Lancehead

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی راهکار عملی اروپا جهت حفظ برجام محور نشست وین

وزرای خارجه 5 کشور باقیمانده در برجام در حالی جمعه این هفته در وین پایتخت اتریش جهت بررسی گام‌های بعدی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای تشکیل جلسه می‌دهند که

راهکار عملی اروپا جهت حفظ برجام محور نشست وین

راهکار عملی اروپا جهت حفظ برجام محور نشست وین

عبارات مهم : اروپا

وزرای خارجه 5 کشور باقیمانده در برجام در حالی جمعه این هفته در وین پایتخت اتریش جهت بررسی گام های بعدی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای تشکیل جلسه می دهند که رهبران اروپا فعالانه در پی راهکاری عملی جهت حفظ برجام هستند.

به گزارش ایرنا، اتحادیه اروپا دیروز (چهارشنبه) اعلام کرد که نشست کمیسیون یکسان برجام با حضور وزرای خارجه ایران، انگلیس، آلمان، فرانسه، چین، روسیه و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جهت اطمینان از استمرار اجرای برجام بعد از اقدام غیرقانونی آمریکا در خروج از توافق هسته ای در وین برگزار خواهد شد. این نشست دهمین اجلاس کمیسیون یکسان برجام از شروع اجرای توافق هسته ای و دومین نشست بدون حضور نماینده آمریکا به شمار می رود.

در این جلسه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در رأس هیاتی از دیپلمات های کشورمان که از دیروز همراه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران به اتریش سفر کرده اند، حضور دارد.

راهکار عملی اروپا جهت حفظ برجام محور نشست وین

در جریان آخرین نشست کمیسیون یکسان برجام که چهارم خرداد ماه گذشته در سطح مدیران سیاسی در وین برگزار شد، بررسی ابعاد ناشی از خروج آمریکا از برجام و تبعات آن در دستور کار قرار داشت.

در آخر این نشست که سه ساعت به طول انجامید، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران که ریاست هیات مذاکره کننده را بر عهده داشت گفت: شرکت کنندگان اراده خوبی از خود نشان داده و تأکید کردند که خواهان ادامه این توافق و تأمین نظرات کشور عزیزمان ایران هستند.

وزرای خارجه 5 کشور باقیمانده در برجام در حالی جمعه این هفته در وین پایتخت اتریش جهت بررسی گام‌های بعدی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای تشکیل جلسه می‌دهند که

انتظار می رود که در نشست پیش رو، اتحادیه اروپا بسته پیشنهادی خود در رابطه با راهکارهای مقابله با تحریم های آمریکا علیه اجرای مؤثر برجام را به بحث و بررسی بگذارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در این رابطه اعلام کرده است که بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا به کشور عزیزمان ایران در مراحل نهایی است.

بهرام قاسمی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بعد از دریافت بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا تصمیمات مورد نیاز را بر اساس منافع ملی و مصالح مردم اتخاذ خواهد کرد ولی قطعاً تاکنون خبری مبنی بر ارائه بسته پیشنهادی این اتحادیه بر روی سایت آن درج نشده است.

راهکار عملی اروپا جهت حفظ برجام محور نشست وین

وی با بیان اینکه علائم مثبتی از اتحادیه اروپا دریافت کرده ایم، ابراز امیدواری کرد: بسته ای که طی روزهای آینده به کشور عزیزمان ایران ارائه می شود قابل قبول باشد تا کشور عزیزمان ایران بتواند به آن اتکا کند.

نشست روز جمعه همچنین از آن جهت حائز اهمیت است که با تعمیق شکاف در روابط فرا آتلانتیکی طی هفته های اخیر، می توان امیدوار بود که اروپا بیش از پیش موضع روشن تر و حمایت آشکارتری را در قبال حفظ توافق هسته ای از خود نشان دهد.

وزرای خارجه 5 کشور باقیمانده در برجام در حالی جمعه این هفته در وین پایتخت اتریش جهت بررسی گام‌های بعدی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای تشکیل جلسه می‌دهند که

روابط متحدان سنتی آمریکا بعد از زیاد کردن تعرفه فلزات به وسیله کاخ سفید و عدم حمایت دونالد ترامپ از بیانیه نهایی نشست گروه جی 7 به شدت دچار تزلزل شده است هست. خروج آمریکا از معاهدات بین المللی مانند توافق اقلیمی پاریس، یونسکو، شورای حقوق بشر شرکت ملل و برجام، دو طرف را در یک رویارویی پنهان و بی سابقه قرار داده است.

ترامپ مدیر جمهوری آمریکا روز 18 اردیبهشت ماه گذشته به بهانه عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام و ادعای حمایت پایتخت کشور عزیزمان ایران از تروریسم، کشورش را از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران با 1+5 خارج کرد و یادآور شد که تحریم ها را بازخواهد گرداند. هم وقت سران انگلیس، فرانسه و آلمان نیز در بیانیه ای یکسان اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند و به تعهدات دولت های خود در آن پایبندند. چین و روسیه دو کشور دیگر امضاکننده برجام نیز بر ادامه پایبندی خود به این توافق بین المللی تأکید کرده اند.

راهکار عملی اروپا جهت حفظ برجام محور نشست وین

رهبر معظم انقلاب ماه گذشته ضمن انتقاد از خروج آمریکا از برجام، جهت ادامه حضور کشور عزیزمان ایران در این توافق شروطی را مطرح کرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بدعهدی و بی صداقتی 3 کشور اروپایی در اوایل دهه 80 بر سر مسئله هسته ای اظهار داشتند: اروپایی ها باید ثابت کنند که این بار قصد تکرار آن بدعهدی را ندارند.

رهبر انقلاب اعتراض نکردن 3 کشور اروپایی به آمریکا در نقض مکرر روح و جسم برجام را موردانتقاد قرارداده و افزودند: اگر آن ها به آمریکا اعتراض می کردند، ممکن بود کار به اینجا نرسد، اروپایی ها باید این غفلت را جبران کنند.

ایشان خروج آمریکا از برجام را نقض قطعنامه 2231 شرکت ملل خواندند و افزودند: اروپایی ها باید قطعنامه ای علیه آمریکا به شورای امنیت ببرند و به این حرکت آمریکا اعتراض کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین شرایط مورد نیاز جهت ادامه برجام با اروپایی ها تأکید کردند: سران 3 کشور باید متعهد شوند و قول دهند که بحث موشک و حضور منطقه ای کشور عزیزمان ایران را مطلقاً مطرح نخواهند کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای مقابله صریح اروپایی ها با هرگونه تحریم آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران را از دیگر شرایط مهم برشمردند و خاطر نشان کردند: همه بدانند جمهوری اسلامی از مؤلفه های قدرت خود از جمله دفاع از راه دور قطعاً دست نمی کشد.

رهبر انقلاب اسلامی در باب تضمین های مورد نیاز اروپایی ها جهت ادامه برجام افزودند: اگر آمریکایی ها توانستند در فروش نفت کشور عزیزمان ایران خلل وارد کنند اروپایی ها باید خرید نفت از کشور عزیزمان ایران به مقدار موردنیاز ما را تضمین کنند.

تضمین بانک های اروپایی راجع به دریافت و پرداخت وجوه تجارت دولتی و شخصی با جمهوری اسلامی از دیگر نکاتی بود که حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه بیان کردند.

ایشان خاطر نشان کردند: کشور عزیزمان ایران با 3 کشور اروپایی دعوا ندارد بلکه با توجه به سابقه اروپایی ها، ما به آن ها اعتماد نداریم و به همین علت آن ها باید تضمین های واقعی بدهند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر اروپایی ها در پاسخ به مطالبات ما تعلل کردند حق کشور عزیزمان ایران جهت شروع فعالیت های تعطیل شده است هسته ای محفوظ است.

ایشان در آخر با اشاره به دشمنی مبنایی، عمیق و مستمر آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی و ملت کشور عزیزمان ایران تأکید کردند: شکست آمریکا در ماجرای اخیر در صورت ادای وظایف مسئولان، قطعی و بدون تردید خواهد بود.

کارشناسان پرسشها سیاسی غرب نیز بر این باورند که فصل تازه روابط تازه واشنگتن، تل آویو و ریاض که در اصل با رویکرد ضد ایرانی پیوند خورده هست، دوام نخواهد آورد و پیامدهای منفی آن گریبان آمریکا را خواهد گرفت.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | اسلامی | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | رهبر انقلاب اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz