یاد گرفتن رونمایی موس جدید موس بی سیم Razer Lancehead

یاد گرفتن: رونمایی موس جدید موس بی سیم Razer Lancehead

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترغیب ترامپ به جنگ، جهت جان بولتون ساده نیست , دنیا عوض کردن کرده

«وزارت جنگ» تعبیری است که به اذهان تحلیلگران تداعی می شود، بویژه زمانی که مدیر جمهور آمریکا خبر برکناری مک مستر از سمت مشاور امنیت ملی و انتصاب بولتون در این من

ترغیب ترامپ به جنگ، جهت جان بولتون ساده نیست , دنیا عوض کردن کرده

دنیا عوض کردن کرده؛ ترغیب ترامپ به جنگ، جهت جان بولتون ساده نیست

عبارات مهم : امنیت

القدس العربی:

جهان عوض کردن کرده؛ ترغیب ترامپ به جنگ، جهت جان بولتون ساده نیست / حمله به افغانستان و عراق هیچ شباهتی به نقشه بمباران پایتخت کشور عزیزمان ایران ندارد / کوه «وزارت جنگ» آمریکا، تنها می تواند موش بزاید!

«وزارت جنگ» تعبیری است که به اذهان تحلیلگران تداعی می شود، بویژه زمانی که مدیر جمهور آمریکا خبر برکناری مک مستر از سمت مشاور امنیت ملی و انتصاب بولتون در این منصب را اعلام کرد.

القدس العربی چاپ لندن در سرمقاله خود نوشت: «وزارت جنگ» تعبیری است که به اذهان تحلیلگران تداعی می شود، بویژه زمانی که مدیر جمهور آمریکا خبر برکناری مک مستر از سمت مشاور امنیت ملی و انتصاب بولتون در این منصب را اعلام کرد، تا بدهید وسیله لیست بازهای کاخ سفید، با حضور مایک روبیو در وزارت خارجه و جینا هاسبیل بعنوان مدیر تازه سی آی ای، تکمیل شود.

ترغیب ترامپ به جنگ، جهت جان بولتون ساده نیست , دنیا عوض کردن کرده

به گزارش گزینش ، این رسانه عرب زبان ادامه داد: شاخصه های متعددی بین این سه شخصیت را جمع می کند، که بارزترین صفت یکسان آنها، اعتقاد به اصل جنگ در برابر خطراتی است که منافع آمریکا را ترساندن کند.

برای مثال، جان بولتون بر این عقیده است که ادامه توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران هیچ فایده ای ندارد، از این رو کاخ سفید را به کناره گیری از این توافق و باقی ماندن گزینه جنگ، به جای مذاکره با تهران، تشویق می کند. وی با اینکه نماینده دائم آمریکا در شرکت ملل، در وقت ریاست بوش پسر بود، هیچگاه از تحقیر این شرکت بین المللی دست برنداشت. در مورد مساله فلسطین نیز بولتون بارها راه حل ایجاد دو دولت را راهی مرده دانسته و عالی ترین راه را تسلیم کرانه باختری به اردن و نوازه غزه به مصر می داند.

«وزارت جنگ» تعبیری است که به اذهان تحلیلگران تداعی می شود، بویژه زمانی که مدیر جمهور آمریکا خبر برکناری مک مستر از سمت مشاور امنیت ملی و انتصاب بولتون در این من

اما آزمودن میزان تاثیر «وزارت جنگ» در مورد ترجیح گزینه نظامی در نظر ترامپ، طی هفته های آینده مشخص خواهد شد، زمانی که شورای امنیت ملی آمریکا و وزارت خارجه از آماده کردن پرونده های نشست بین ترامپ و رهبر کره شمالی فراغت یابند. در صورتی که این پرونده ها همراه با خواسته های افراطی مانند درخواست از پیونگ یانگ جهت دست برداشتن از تمام برنامه های هسته ای اش باشد، نتیجه نشستها، شکست مشکل خواهد بود که البته جهت بازهای کاخ سفید، نخستین پیروزی در جریان ترجیح کفه راه حل نظامی محسوب می شود.

اما باید بدانیم که دنیا عوض کردن کرده و دیگر جهت بولتون و امثال او ساده نیست که مرد اول کاخ سفید را به جنگی با عواقب وخیم جهت هر دو طرف نزدیک کنند، حتی اگر این مرد شخصی بی پروا مثل ترامپ باشد. حمله به افغانستان و عراق یا بمباران تهران، هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند و جنگ با کشوری قدرتمند که از موشکهایی با توانایی حمل کلاهکهای اتمی برخوردار است که می توانند عمق آمریکا را نشانه قرار دهند، کاملا متفاوت با عملیات حمله آمریکا به افغانستان یا عراق هست. از این رو، کوه «وزارت جنگ» در آمریکا، تنها می تواند موش تهدید، انذار و فشار را بزاید!

شگفت انگیز است که بعضی کارشناسان اقدام ترامپ در مورد گزینش بولتون، روبیو و هاسبل را عجیب می دانند، گویی که آمریکا رئیسی را گزینش کرده است تا حکیمانه ترین و عاقلانه ترین تصمیمات را اتخاذ کند!

ترغیب ترامپ به جنگ، جهت جان بولتون ساده نیست , دنیا عوض کردن کرده

واژه های کلیدی: امنیت | تهران | آمریکا | بولتون | افغانستان | وزارت خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz